tr

Hızlı ve Kolay Paketleme Yöntemleri Nelerdir

Hızlı ve Kolay Paketleme Yöntemleri Nelerdir

hızlı ve pratik paketleme yöntemleriBirçok kişinin aklında yer eden soruların başında hızlı ve kolay paketleme yöntemleri nelerdir sorusu gelmektedir. Bunun için birçok farklı parametre ve kriter bulunmaktadır. Özellikle evden eve ve şehirden şehre nakliyat işlemleri sırasında bu kurallara riayet etmek kişilere hem enerji hem de zaman açısından tasarruf sağlıyor.

Paketleme Yöntemleri İçerisinde Kilo Sınırı

Bilinmesi gereken en önemli detayların başında paket ve ambalajların içerisinde yer alan eşyaların bir azami kilo sınırına göre hesaplanması ve bu şekilde paketlenmesidir. Önerilen kilo ağırlıkları 25 – 30 kilo aralığındadır. Özellikle 30 kilodan fazla olacak şekilde paketlenmiş kolilerin taşınması son derece rahatsızlık verici olup tüm nakliye işlemlerini de geciktirmektedir. Günümüzde firmalar bu kilo sınırlarını kendileri tespit etmekte, müşteri memnuniyetini sağlayacak oranda paketleme işlemlerini kendileri halletmektedir.

Artan Kolilerin Değerlendirilmesi

Her zaman için hesaplanandan fazla koli bulundurmakta fayda mevcut. Bununla beraber artan kolilerin değerlendirilmesi de taşınma ve nakliyat işlemlerinin hız kesmeden devam etmesi için avantaj oluşturmaktadır. Artan koliler nispeten küçük eşyaların taşınması için kullanılabilir.

Paketlemeye Başlamadan Önce Eşyaların Sayımı ve Tartılması

Tüm nakliye şirketleri anlaşmaya vardığı ev ve iş yeri sahiplerinin evlerine bir keşif grubu göndermektedir. Bu grubun amacı var olan tüm eşyaların sayımını yapmaktır. Bu sayede tam olarak ne kadarlık bir ambalaja ve kaç adet tıra ihtiyaç duyulacağı gözler önüne serilir. Aynı zamanda eşyaların tartımı da önemli bir noktadır. Bu sayede eşyaların güvenli ve hızlı bir şekilde paketlenmesi sağlanmış olur.

Değerli Eşyalara Özel Ambalajların Kullanılması

Günümüzde kullanılmakta olan paketler değerli ve kırılma riski bulunan eşyalara özel olarak imal edilmektedir. Eşya sahiplerinin özel ricası ile birlikte bu eşyalar özel ve korunaklı paketler ile birlikte ambalajlanır. Bu sayede ne kadar uzak bir mesafe olursa olsun maddi ve manevi değeri olan tüm eşyaların güvenli bir şekilde nakil işlemleri gerçekleştirilir.

Çöp Poşetleri Yerine Özel Paketlerin Tercih Edilmesi

Son olarak yaygın yapılan yanlışlardan biri de çöp poşetlerinin paketlemede kullanılmasıdır. Bu hızlı ve kolay paketleme yöntemlerinin dışındaki bir tercihtir. Çöp poşetlerinin yerine özel paketler ve ambalajlar seçilmelidir.

Ayrıca ev taşıma hakkında bilgi almak için; https://www.yasinoglunakliyat.com/evinizi-tasitirken-firma-secimine-dikkat-edin.html

Ayrıca depolanacak eşyaların nasıl paketlendiğini merak ediyorsanız; https://evdepolama.biz/depolanacak-ev-esyalari-nasil-paketlenir.html

Diğer nakliyat yazımızı kesinlikle okuyunuz. Linke tıklayınız; Ümraniye Evden Eve Nakliyat

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara