Şehirler Arası Nakliyat

şehirler arası nakliyat firmaları

Şehirler Arası Nakliyat

Şehirler arası nakliyat ile taşınmak düzenli bir planlama yapılmadığı takdirde çok sancılı geçecek bir süreci de beraberinde getirebilir. Vücut yorgunluğuna eklenen zihinsel ve ruhsal yorgunlukların taşınma sürecini, sorunlarla boğuşmak zorunda kalacağınız bir zaman dilimi haline getirmemesi için yapmanız gereken ilk şey bir ” taşınma planı ” oluşturmaktır.

Taşınma planınızı hazırlarken kuşkusuz en çok dikkat etmeniz gereken husus, aradığınız özelliklerde bir” firması bulabilmektir. Peki, nakliye firması seçerken ne gibi özelliklere dikkat edilmelidir?

İstanbul Şehirler Arası Nakliyat

* Öncelikle evden eve nakliyat firmasının daha önceki müşteri yorumlarına göz atın. Memnuniyetleri kadar şikâyetlerin de yer aldığı geri dönütler size seçeceğiniz firma hakkında gerçekçi bilgiler verecektir. Bunun için en sağlıklı kanal sosyal medya yorumlarıdır.

* Seçtiğiniz şehirler arası nakliyat ile yüz yüze bir görüşme talep edin, telefonda nakliye fiyatı hakkında net rakamlar veren firmalardan uzak durun. Net bir fiyat verebilmek için nakliye firmasından bir görevlinin gelip eşyalarınızı görmesi gerekir. Taşıyacakları eşyaları görmek isteyecek bir nakliye firması işini ciddiye alan bir firmadır.

* Şehir içi taşınmalarda taşındığınız  evinize ,  şehirlerarası eşya taşıma ise taşınacağınız  eve yakın bir nakliye firması ile görüşün. Bu taşınmanın maliyetini de düşürecektir.

Şehirler Arası Taşımacılık

 • Seçtiğiniz firma ile bir taşınma sözleşmesi imzalayın, özel durumlarınız varsa bunları maddeler halinde sözleşmeye ekleyin, taşınma sözleşmesine taşıma yapacak aracın plakasını yazdırın ve firma yetkilisine sözleşmeyi imzalatın.  Şehirlerarası taşınmalarda, eşya teslim tarihini de sözleşmeye eklemeniz gerekir.
 • Nakliyat firmasından beklentilerinizi, istediklerinizi net bir şekilde ifade edin. Daha sonra hoş olmayan sürprizler yaşamamak için bütün detayları ilk etapta konuşmak çok daha sağlıklı bir tutum olacaktır.
 •  Anlaştığınız şehirlerarası evden eve nakliyat firmaları kendi bünyesinde, marangoz, elektrikçi gibi personeli olup olmadığını hangi durumlarda bu hizmetleri verebileceklerini öğrenin.
 • Nakliye firmasına ait bütün iletişim bilgilerinin doğruluğundan emin olun. Sonuçta tüm eşyanızı bu firmaya emanet edeceksiniz güven vermeyen firmalardan uzak durun. Şehirlerarası evden eve taşımacılık argümanında her zaman iyi birer hizmet vermek bizim güvenimizdir. Şehirlerarası nakliye yaparken size önem veriyoruz. Şubemiz şehirlerarası evden eve nakliyat istanbul bölgesindedir.

Şehirler Arası Nakliye Sektöründe Sahte Firmalara Dikkat Edin!

Aradığınız özelliklerde evden eve nakliyat firmasını bulduğunuz takdirde, işin büyük bir kısmını halletmiş olacaksınız. Taşınmanın uzun ve zahmetli bir eylem olduğunu fakat bu sürecin biteceğini unutmayın.

Bu makalemizde Şehirler Arası Nakliyat İstanbul alanında size taşımacılık ile ilgili kafanızdaki sorulara ışık tutacak tavsiyelerde bulanacağız aradığınız tüm cevapları veriyoruz.

İyi Bir Şehirler Arası Nakliyat Firmasında Olması Gerekenler ?

İyi bir nakliyat firması olmak için kalite , güvenirlilik ve uzman personel olması yeterlidir.Tuğcular Nakliyat olarak kendimizden bahsetmek gerekirse .

 1. Bu işi 10 yılı aşkın yapıyoruz her iş gibi ilk önce çırak sonra kalfa sonra usta olduk
 2. Sizin güvenliğiniz için ekibimizde yabancı personele yer verilmemektedir.
 3. Kaliteli bir firma olduğumuzu iddia etmiyoruz zaten öyle olduğumuzu taşınma esnasında göreceksiniz .

Şehirler Arası Nakliyat Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır?

Adı üstünde şehirler arası kelimesi duyunca bir ilden başka bir ile evden eve nakliyat hizmeti gözünüzün önüne geliyordur. Yanına nakliyat nakliyat kelimesi gelince bir hizmet kolu oluşur. Biz buna şehirler arası nakliyat Ücretleri diyoruz. Şehir içi ile şehirler arası hizmetini bir birinden ayırt etmek lazım. Uzaktan belki aynı gözükebilir ama arasında çok fark var. Küçük bir örnekle bile anlaşılıyor eşyalarınızı toplayan arkadaşlarla yeni eve yerleştiren aynı olmuyor. Genelikle bizim buna çözümümüz usta elamanın araç üstünde seyahat edip tekrar eşyaları kurmasıdır. Şehirlerarası nakliye ücretlerine dikkat ediniz! Sahte firmalara paranızı kaptırmayınız! Şehirlerarası ev taşıma fiyatlarında evin oda sayısına göre şekillenmesi gerekmektedir.

Şehirler Arası Nakliyat Nasıl Yapılır ?

Şehirler arası nakliyat hizmeti çok aşamalı bir süreçtir kısaca açıklamak gerekirse bir ilden başka bir ile güvenli hasarsız ve zamanında taşınmadan geçer.

 1. Eşyalarınızın ilk önce sigortası yapılır (kaza durumunda geçerli)
 2. Ekibimiz belirlediğimiz gün ve saate gelir genelde 1 saat erken gelip kahvaltı yapılır
 3. Eşyalarınızın hasar görmesini en aza indirmek için ilk önce streç sonra hava laylonlu patpat ile sarılır
 4. Sökülmesi gereken eşyalarınız sökülür(dolaplar,avizeler gibi)
 5. Toplanması gereken ufak tefek eşyalar toplanır koliler içine güzelce yerleştirilir ve kolilere hangi odaya ait oldukları yazılır
 6. Eşyalarınızın toplanması bittikten sonra özenle araçlarımıza yerleştirilir
 7. Belirlediğimiz gün ve saatte gelip eşyalarınızın boşaltması yapılır

 

Şehirler Arası  Nakliyat Fiyatları Belirlenirken Nelere Dikkat Edilir?

Şehirler arası ev taşıma fiyatları aslında bir bakıma kur gibi bir yükselir bir iner biz buna yaz kış sezonu diyoruz. Bir bakıma yazları tayin dönemlerinde polis,asker,doktor,öğretmen ve tüm kamu personellerinin özellikle şehirler arası – nakliyat fiyatları ile doğrudan orantılı etkisi vardır. Fiyat konusunda  anlaşacağınızı  firma ile pazarlık yapın ama yapacağınız pazarlık fiyat farkına sebep olması ki kalite çizgisinin altına düşmesin alacağınız hizmette eksiklikler olmasın doğru orantıda tekliflerde bulunun.

 

Şehirler Arası İstanbul Nakliyat Şirketlerinde Müşteri Memnuniyeti

İstanbul Tüm Türkiye’nin ticaretinin kalbi demek her halde doğru diyebiliriz. Ortalama 15 ile 20 milyon nüfusa sahip olması ve kamu personellerinin tayinlerini özellikle bu bölgelere istemesi yaşam koşulları etki etmiyor değil. Bu durumda şehirler arası nakliyat İstanbul kelimesi bize çok taşınmanın ve tayin olan kamu personellerinin dönemsel taşınma ihtiyaçlarını bize hizmet için yol göstermekte bazen öyle dönemler oluyor ki araç ve personel yetiştirmekte zorlanıyoruz. İstanbul gibi bir şehirde nakliye firması ararken sabırla ve özenle firma seçmek gerekir.

şehirler arası nakliyat

Şehirler arası nakliyatta Yasinoğlu Nakliyat tecrübesini yaşayın.

Anlamsal farklılıklar gösteren şehirler arası evden eve nakliyecilik akımı sizi zor durumda bırakabilir. Hatta ve hatta eşyalarınız evinize kırık dökük bir şekilde, özrü bile dilenmeden kapınızın önüne konabilir. Kuş gibi mi konur, yoksa bir gülle atıcının güllesini atması gibi mi konur orasını şehirlerarası evden eve nakliyat şirketinin tecrübesine bırakıyorum. Bu kadar didaktik yazmamın sebebi artık tecrübesiz ve sahte nakliye şirketlerinden bıkmış olmamın nedenidir.

Nedensel aktiviteleri bir kenara bırakıp, sonuçsal eylemleri göz önüne alalım. Hiç bir ebeveyn ve hiç bir birey evinin kötü taşınması ve ailesinin stres ve sıkıntı içinde olması istemez. Şehirler arası nakliyecilik konusu ciddiye alınacak bir konu değildir. Daha da çok ciddiye alınacak bir konudur.

Bu konuda ciddi adımlar atmadan araştırmadan sormadan ucuz nakliyecilik akımına kapılırsanız başınız gerçekten hiç ağrımadığı kadar ağrıyacaktır. Demem şu ki ”Ucuz nakliye sektörüne girmeyin! ” Piyasada o kadar aç kurt var ki sizi ağınıza alabilir ve canlı canlı sizi kandırabilir. 

Sonrasında ise hiç bir şey olmamış gibi sizinle açık açık telefonda ” Az para veriyosuuuun? Bir de konuşuyorsun öyle mi? ” diye serzenişte bulunursa ne diyeceksiniz? Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyosanız, kurumsal şirketler ile taşının. İstanbul şehirlerarası nakliyat kurumsal. Şehirlerarası eşya taşıma fiyatlarına göz atın.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Comments (3)

 • Yasemin cevap

  Merhabalar. Kastamonu’daki doktor kardesimin tayini Muglaya cıkınca, taşınma işi için firma arayışına girdik. Kardeşimin yoğun olması nedeniyle ablası olarak ben ilgilendim. İnternetten araştırdım ve Yasinoğlu Nakliye ile ilk görüştüm. Yasin Beyin konuşma uslubu guven vericiydi ancak diğer firmalarla da görüştüm hepsi de kendinden emin konuşup Yasinoğlu Nakliyeden daha makul fiyatlar teklif etti. Ayrıca her görüştüğüm firma yetkilileri dikkat etmem gereken konularda beni uyardı. Söylenenleri duyunca iyice kafam karıştı ve napacağımı bilemedim ama tüm riski alarak ilk görüştüğüm firmaya şans tanımak istedim. İnsanlara guvenin sıfır olduğu bir zamanda olmak çok üzücü.Tekrar yetkili Yasin Beyle konuşup çok makul bir fiyata anlaştık. Kafamdaki soru işaretlerini telefonun ucunda giderdi ancak eşyalar sağ salim teslim edilinceye kadar içim rahat değildi. Firmayla ilgili şikayet var mı diye araştırdım ancak tek olumsuz yoruma ne hikmettir rastlamadım. Yasin Bey beni Nevzat Beye yönlendirdi. Sagolsun Nevzat Bey de kibar bir beyfendi çıktı ve tedirginliğime karşı anlayışlı ve olumlu tutum sergiledi. En ufak bi serzenişte bulunmadı ve tum telefonlarıma cevap verdi mesai saatleri dışında bile. Taşınma gunumuz belli olmadığı halde, aradığım an itibarıyla hemen kamyonu ayarladı ve dediği saatte Kastamonu da eşyalar sorunsuz ve mukemmel bir şekilde yuklendi. Şöför Mahmut Bey de mukemmel karaktere ve ahlaka sahip biri çıktı hatta ailem Ankara da mola verıp misafirimiz olsun diye ısrar etti kabul etmedi. Çunku daha önce yani anlaşmadan önce o kadar araştırmama rağmen en ufak bir olumsuz yazıya rastlamamiştım. Tabii beni aldı bir telaş ara sıra şöförü arayıp bilgi alıyorum, aileme de birşey demiyorum huzursuz olmasınlar diye cünkü onlarda kendi arabalarıyla yoldalar. 15 Aralık da taşınacağımızı haber verdiğimiz halde 16 aralık saat 23 te Muğla’daki eve eşyalar mutfak masasının az bir şey ayagının hasarlı olması dışında ( onu da önemsemiyoruz tasıma esnasında oldu) mukemmel bir hizmetle taşındı. Anlaşılan fiyat dışında en ufak bir para talep edilmedi (Gönülden kopan bahşiş sizinle alakalı) Verilen sözden çok çok daha kısa sürede teslim edildi. Eşyalar çok güzel paketlendi.Personel efendi ve saygılıydı. Kısaca hizmet kalitesi mukemmeldi. Yetkili Yasin ve Nevzat Beye, Şöför Mahmut Beye çok ama çok teşekkür ediyorum işinin ehli oldukları, beyfendilikleri, uygun taşımacılıkları ve hepsinden önemlisi internetten hiç görmeden muhatap olduğum halde GÜVENİMİ boşa çıkartmadıkları ve bu zamanda güvenebilecek insanların olduklarını ispatladıkları için. Bu yazıyı da benim gibi ihtiyacı olan insanlara örnek olması ve Yasinoğlu Nakliyenin işlerinin artması için yazıyorum. Çünkü bizden kazandıkları parayı kuruşuna kadar hakettiler helal olsun. Bol kazançları olsun kazasız belasız inşallah. Şöför olarak da umarım Adıyamanlı Mahmut Bey denk gelir çünkü biz o Beyfendiye ailece kefiliz. Sorunsuz taşıma ve taşınma diliyorum

  17 Aralık 2019 , 12:38
 • kadir savaş cevap

  merhaba istanbul evden eve taşımacılık firması

  15 Şubat 2020 , 23:57
 • Bursa İmza evden eve nakliyat cevap

  Yıllardır imza evden eve nakliyat şirketi olarak sadece hizmet vermeyi yeterli bulmadık. Bizim için hizmetten daha önemli bir kavram var o da ahlak. Biz kadromuzu güçlendirirken işten önce ahlak kurallarını öğretiyoruz. Çünkü biliyoruz ki mahremiyet işimizde de müşterilerimiz nezdinde de en dikkat ettiğimiz şey ve en önemli prensiplerimizin başında geliyor. Her taşıma kendi taşımamızdır düşüncesiyle müşterilerimize karşı hizmet boyunca ailemiz gibi titizlikle, özenle ve kendi mahremiyetimiz gibi çalışıyor güler yüzümüz ve sıcak davranışlarımızla da bunu hissettirmeye devam ediyoruz.

  8 Mart 2020 , 00:52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir