tr

Nakliye Firması Gelmeden Yapılması Gereken Hazırlıklar Nelerdir

Nakliye Firması Gelmeden Yapılması Gereken Hazırlıklar Nelerdir

Nakliye Şirketi İle Yapacağınız Sözleşme Detayları Önemlidir

nakliye firması gelmeden yapılması gereken hazırlıklar nelerdirEvden eve nakliyat sektöründe nakliye firması gelmeden önce dikkat edeceğiniz en önemli detay sözleşme detaylarına göre hareket etmelisiniz. Bazı nakliye şirketleri takım elbiselerinizi bile dolaplarından alarak kılıfa koyar, özel elbise dolaplarıyla naklini sağlar ve yeni evinize geldiğinizde tekrar dolabınıza yerleştirir. Bazıları eşyaların demontajını da yaparak paketler, nakliyesini yapar ve yeni evinizde monte eder. Firmaların bünyelerinde hem mobilya hem de beyaz eşyaların kurulmasında uzman olan usta kişiler vardır. Sözleşmeniz mutlaka elinizin altında olsun, nakliye personeline bazen hizmet detayını hatırlatmanız gerekebilir.

Nakliye Şirketi Çalışanlarının İşlerini Kolaylaştıran Adımlar Atın

Öncelikle nakliye firması gelmeden yapılması gereken hazırlıklar nelerdir? sorusuna yönelik olarak sistematik adımları anlayalım: İlk olarak yapılacak olan apartman veya site yönetimine haber vermenizdir. Otoparkta bulunan araçlar Yönetim tarafından çektirtilerek nakliye aracı için manevra alanı oluşturulmuş olur. Nakliye kamyonu için en az 4- 5 araçlık park yeri hazırlatmalısınız. Site yönetimi o gün asansörlerin kullanımı için izin verebilirler. Eğer asansörlerde tek kat- çift kat uygulaması varsa, bir asansör size tahsis edileceğinden diğer asansörün tüm katlara hizmet verecek şekilde ayarlanması sağlanır. Böylece komşularınızın durumdan şikayetçi olmasını önlemiş olursunuz.

Taşımacılık şirketi gelmeden önce yapılan diğer önemli bir konu; ortalıkta dolaşan çocukların bakımını üstlenebilecek birine teslimidir. Çocuklar eski alışkanlıklara ve düzene duygusal olarak çok bağlı olduklarından, alıştıkları evden eşyaların çıkmasını istemeyebilirler. Sürekli nakliye personelini çekiştirerek eşyaların gitmesine engel olmaya çalışabilirler. Ya da sürekli ağlayarak ortamı stresli hale getirebilirler.

Elektronik Eşyalar Konusunda Dikkat Gösterin

Elektronik aletlerin (çamaşır ve kurutma makinesi, bulaşık makinesi, televizyon) taşınma öncesinde en az 24 saat erkenden fişinin çekilmesi gerekir. Makinelerin içini mutlaka boşaltın. Hortum ve bağlantıları sökün. Ancak nakliye sözleşmenizde bu detay varsa şirketin teknik servisi bu işlemi yapacaktır.

Kıymetli eşyalar, antika parçalar, mücevher ve değerli kağıt niteliğindeki evrakların sizin tarafınızdan toparlanıp güvenilir birine emanet edilmesi gerekir. Son dakikaya kadar kullanacağınız malzemeler olan el sabunu, havlu, terlik, su bardağı için ayrı bir koli hazır bulundurmalısınız. Bu malzemeler diğerlerinin arasına karışmamalıdır. Çünkü her an yeniden ihtiyacınız olabilir.

Elinizin altında eşyalarınızın bir listesi bulunmalıdır. Eşyaların numaralı kolilere yerleştirilmesini sağlayın, böylelikle yeni evinize taşındığınızda her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hızlı ve pratik paketleme yöntemi için; https://www.yasinoglunakliyat.com/hizli-ve-kolay-paketleme-yontemleri-nelerdir.html

Ayrıca daha detaylı bilgi almak için; https://evdepolama.biz/ev-tasinmadan-once-yapilmasi-gerekenler.html

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara